Mediacje

Mediacje kierujemy do osób które w konstruktywny sposób chcą dojść do porozumienia   z drugą stroną konfliktu. Są ważną i skuteczną metodą rozwiązywania waśni w sposób poza sądowy i polubowny. Istotny jest fakt że w mediacji nie można powiedzieć o przegranym  i wygranym jak ma to miejsce w sądzie. Strony wspólnie dochodzą do porozumienia  i przystają na warunki końcowe, co skutkuje wysokim procentem przestrzegania założeń umowy mediacyjnej.

Mediacje poza sądowe dotyczą wielu obszarów. Mowa tu o mediacjach rodzinnych, cywilnych, gospodarczych, w sprawach karnych i nieletnich, mediacje społeczne, szkolne, rówieśnicze.

W zakresie mediacji rodzinnych zapraszamy osoby   które chcą się rozstać dbając przy tym o siebie nawzajem oraz o swoje dzieci. Separacja, rozwód rodziców, chaos który często temu towarzyszy i kłótnie o dobro dziecka często odbija się negatywnie właśnie na tym ostatnim. Mediacja pozwoli dojść do porozumienia obydwu stronom bez konieczności angażowania w to dziecka. W kwestii alimentacji, podjęcia decyzji kto podejmie opiekę nad dzieckiem, jego kształceniem i leczeniem , mediacja pozwala uniknąć często długo trwającego procesu sądowego. Mediacje dotyczą również nieporozumienia w sprawach finansowych, dziedziczenia spadku, trudności w ustaleniu opieki nad chorymi rodzicami oraz innych spraw wnoszonych do Sądów Rodzinnych i Nieletnich.

Prowadzimy również mediacje karne, które realizujemy na zlecenie policji, prokuratury i sądu rejonowego jako mediatorzy wpisani na wykaz mediatorów karnych przy Sądzie Okręgowym w Gliwicach.